geštaltas, psichoterapija, santykiai

Porų terapija – kada kreiptis ir ko tikėtis?

Ar jaučiate, kad emociškai nutolote vienas nuo kito? Ar kalbėdami apie santykius pradedate konfliktuoti? Ar patiriate sunkumų, stengdamiesi suprasti vienas kitą?

Kiekvienuose santykiuose tenka patirti nesusikalbėjimo bei tarpusavio nesupratimo akimirkų. Dažnai iškilusius sunkumus pavyksta išspręsti patiems, tačiau kartais galime pakliūti į sudėtingas situacijas, kuriose turima patirtis nebepadeda susikalbėti, suprasti vienam kito ir priimti sprendimą, kaip gyventi toliau. Tokiose situacijose dažnai prireikia žvilgsnio iš šalies.

Poros/šeimos konsultacijos naudingos tiek ištikus krizei – esant skyryboms, netekčiai, sunkiai ligai, staigiems pokyčiams, tiek ilgai besitęsiant sunkumams poroje/šeimoje – išgyvenant priklausomybes, lėtines ligas, esant elgesio problemoms.

Kiekviena pora yra unikali ir nėra jokių normų kaip turėtų būti, tačiau yra – kaip mums geriau? Sudėtinga žmogui būti poroje ir tuo pačiu išlikti savimi, suderinti du siekius – poreikį išlikti individualiam ir bendrumo poreikį. Porų terapija yra kelionė, kurioje partneriai sustoja nuo kasdienybės, pamato save iš šalies, būna santykyje čia ir dabar, atpažįsta savo poreikius ir norus, eksperimentuoja, atranda energijos sunkiems, nepatogiems sprendimams priimti, geriau suvokia save ir kitą. Terapinės kelionės metu siekiama didesnio įsisąmoninimo apie esamą situaciją.

Taigi, terapiniai susitikimai porai gali padėti:

  • išgirsti, pažinti bei geriau suprasti vienam kitą
  • atpažinti kiekvieno poros nario poreikius bei ieškoti adekvačių būdų jiems atliepti
  • tyrinėti sveiką savitarpio priklausomybę santykiuose
  • aiškiau suvokti save ir savo santykį su kitu
  • atpažinti pasikartojančius elgesio modelius
  • eksperimentuoti bei išbandyti naujas elgesio formas
  • drauge ieškoti iššūkių sprendimo būdų bei kartu įveikti sunkumus
  • atskleisti nepažintas asmenybės puses
  • užbaigti neužbaigtus reikalus bei spręsti asmenines ir tarpasmenines problemas

Pasak psichoterapeutės Virginijos Satir, poros terapijos tikslas yra ne išlaikyti santykius ar išskirti, ne suvienodinti ir priderinti vieną prie kito, bet padėti partneriams pasirūpinti savimi.

Kviečiu poras/šeimas patyrinėti savo santykius saugioje aplinkoje. Dėl konsultacijos Šiauliuose arba nuotoliniu būdu kreiptis telefonu 8 636 68 760.