asmeninis augimas, santykiai

Gyventi autentiškai

Ar kada esate svarstę: „ką kiti apie mane pagalvos“, „ dar nesu pakankamai geras / protingas / išsilavinęs / talentingas / produktyvus…“, „apsimesiu, kad viskas gerai“, „kas aš toks, kad išsakyčiau savo nuomonę / mintis / pasiūlymus…“?

Remdamasi savo mėgstama autore, gėdos, pažeidžiamumo, drąsos temų tyrinėtoja Brene Brown, dalinuosi kelrodžiais kelionėje iš „Ką kiti apie mane pagalvos“ į „Esu patenkintas tuo, kas esu“.

Autentiškas gyvenimas – tai sąmoningas pasirinkimas, kaip norime gyventi, mūsų kasdienių sprendimų visuma, pasiryžimas būti atviriems ir tikriems, tokiems, kokie esame. Paprastai tariant, tai buvimas savimi, nesistengiant įtikti ir patikti.

Autentiškumas skatina gyventi ir mylėti iš visos širdies – netgi tada, kai būna sunku, kai jaučiame gėdą ir baimę, jog esame nepakankamai geri, nepriimti. Ugdydami autentiškumą ir stengdamiesi suprasti save, leidžiame mūsų gyvenime atsirasti malonei, džiaugsmui ir dėkingumui.

Būti autentišku, tikru, užuot buvus tokiu, kokį mėgtų aplinkiniai – nepatogus ir rizikingas sprendimas, skatinantis palikti sau įprastą, patogią aplinką, ieškoti naujų elgesio būdų, kartais sukeliantis nepatogumą ir kitiems, aplink esantiems.

Taigi, ką reiškia gyventi autentiškai?

Apsispręsti būti autentiškiems – tai

– lavinti drąsą būti netobuliems ir leisti sau būti pažeidžiamiems;

– būti sąmoningiems, ypač atsidūrus situacijose, kuriose jaučiamės nepriimti, pažeidžiami, atstumti – svarbu mokytis

– išbūti su kylančiais jausmais, priimti ir išgyventi, nesistengti jų išvengti;

– brėžti ribas, net jei tai kelia nepatogumų kitiems;

– ugdyti artumą ir bendrystės jausmą – tai įmanoma, kai tikime, jog galime būti priimti tokie, kokie esame.

Autentiškumas yra kasdienės pastangos pamiršti, kokie manome privalantys būti, ir pamilti save tokius, kokie esame. Autentiškumo ugdymas gali atrodyti bauginantis dalykas, juk atskleisti pasauliui savo tikrąjį „aš“ yra gana rizikinga, tačiau slėpti nuo pasaulio save ir savo gabumus yra dar rizikingiau. Mūsų neišreikštos mintys, jausmai, poreikiai paprastai niekur nedingsta – vienaip ar kitaip veikia mūsų savęs suvokimą ir priėmimą.

Linkiu kasdien sąmoningai rinktis, kaip norite gyventi.